Skip to Content

درباره:مدیر سایت

نماشویی ، پیچ و رولپلاک نما

Recent Posts by مدیر سایت

شستشوی نمای ساختمان

دسترسی با طناب در زمینه  شستشوی نمای ساختمان امروزه بسیار به چشم میخورد و متاسفانه چون ظاهرا تخصصی را طلب نمیکند میتواند این ذهنیت را در میان عوام رایج گرداند که هر شخصی که توانایی فرود با طناب را دارد میتواند خدمات کار در ارتفاع را ارائه دهد در صورتی که اصول کاری دسترسی صنعتی کاملا مجزا و متفاوت از دیگر روشهای ورزشی میباشد که روشها در صنعت کاملا ایمن میباشد و شتسشوی نما و سطوح کار کاملا تخصصی و نیازمند آموزش است.
شستشوی نما و سطوح صنعتی با این روش به مراتب سریعتر ،ایمن تر و به صرفه تر نسبت به روشهای سنتی میباشد.

شستشوی نما با دستگاه واتر جت :

شستشوی نما و نماشویی توسط دستگاه واترجت که به عنوان یک شوینده فشار قوی آب توانایی شستشوی انواع آلودگی را دارا میباشد انجام میشود به این صورت که آب شهری را با فشار بسیار بالا ۲۰۰ بار از نازل خارج کرده و بر سطح مربوطه پاشش میکند و هر نوع آلودگی را از سطح مورد نظر می زداید.
از دستگاه واترجت میتوان برای شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای آجری ،شستشوی نمای کامپوزیت ،شستشوی نمای شیشه ای ،شستشوی نمای سنگی وشستشوی کلیه سطوح استفاده کرد.
شستشوی دستی نما با روش ابر و طی:
این نوع شستشوی نما مخصوص نماهایی میباشد که دارای سطوح صیقلی و درخشان میباشد مانند نمای شیشه ای یا فریم ونمای کامپوزیت و…
ادامه مطلب

نورپردازی و نقاشی ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمانها علاوه بر زیبائی شهر ما تاثیر به سزائی بر روحیه ساکنین ساختمان دارد از آنجایی که برای هر بیننده ای زیبایی و کیفیت مطلوب ظاهر نمای یک ساختمان در درجه اول خودنمایی می کند ،کافی است جهت نائل آمدن به این خصوصیات ظاهری که از اولویت خاصی برخوردار است، از ابزارهای مناسب جهت برآورده شدن این نیاز مهم استفاده کرد. یکی از ابزارهای رنگ آمیزی نمای ساختمان به کارگیری رنگ های نمای ساختمان است که با بهره گیری از این رنگ ها علاوه بر داشتن زیبایی در خور توجه به دیگر خصوصیات منطبق بر شرایط استقرار آن ساختمان دست یافت.
رنگ کاری نمای ساختمان اگر به صورت رنگ بندی های مدرن و کلاسیک طراحی و اجرا شود حس خوبی را انتقال خواهد داد.
ادامه مطلب

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

نمای هر ساختمانی نشان دهنده ی زیبایی آن ساختمان می باشد و اولین ارتباطی که ما با یک ساختمان برقرار میکنیم نمای ساختمان است و درموارد خرید و فروش املاک نمای ساختمان بعد از طراحی داخلی دومین گزینه ی انتخاب مشتریان می باشد این نکته در ساختمان ها و برج های مرتفع قابل بازدید و رویت نمی باشد وبرای جلو گیری حوادثی ناشی از ریزش سنگ ها و استحکام بخشیدن به نمای ساختمان از پیچ رولپلاک نما استفاده می کنند تا خطرات جانی و مالی ناشی از سقوط سنگ های نما رامهار کنند. بیشتر نماهای ساختمان آسیب پذیر هستند و در گذر زمان دچار مشکل می شوند و خطرات زیادی را برای عابران و ساکنان ساختمان ها ایجاد می کنند و در این زمان است که پیچ رولپلاک نما معنا پیدا می کند.
به طور کلی پیچ رولپلاک نما قطعه ای است که به عنوان یک بند برای نمای ساختمان استفاده می شود که از پیچ  گالوانیزه به طول ۶ سانتی متر و جنس رولپلاک آن ازفیبر یا پلاستیک بوده که بدون آن پیچ هیچ وزنی را نمی تواند تحمل کند که ساختار پیچ رولپلاک نما را تشکیل می دهند.

قبل از شروع برای محکم سازی سنگها باید چند نکته را رعايت کرد :

 • تشخیص نوع سنگ ،رنگ سنگ و ضخامت سنگ نمای ساختمان
 • بررسی کیفیت سنگ و رگه های موجود در سنگ نما
 • تعیین قطر سنگ و ابعاد سنگ
 • تعیین دیتایل نصب سنگ نما
 • انتخاب روش اجرای کار و تعیین مصالح مصرفی مورد نیاز
 • تعیین ساختار و مصالح مصرفی دیوار زیر سنگ
 • برآورد ضخامت ملات ( مصالح ) زیر سنگ جهت انتخاب اندازه پیچ مصرفی
  روش اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان به این صورت است که بعد از سوراخکاری در سنگ ،از پیچ های گالوانیزه (ضد زنگ زدگی) و رولپلاک متناسب آن استفاده می شود و برای جلوگیری زشت شدن نمای سنگ خود ، بوسیله رنگ یا بتونه ،روی پیچ را میپوشانیم. البته برخی ازمدیران ساختمان استفاده از نگین های استیل را بر روی پیچ ها ترجیح می دهند ولی کار اشتباهی است.

 

ادامه مطلب

تعویض لامپهای معیوب روی نما

اگر به هر دلیلی یک لامپ را عوض کنید داربست هزینه ی زیادی از شما میگیرد و کرایه یک ماه را محاسبه میکند و وقت زیادی نیز از شما گرفته میشود.اما با طناب صرف ۳۰ساعت چندین لامپ را میتوان از روی نما عوض کرد و هزینه نصف در نصف را از شما گرفت.راپل کاران والواشر هایی که رو نما نصب شده اند و سوخته باشند به وسیله ی طناب تمام آنرا تعویض می کنند .والواشر یا همان وال واشر یک چراغ ال ای دی است که برای زیبایی نما روی ساختمان نصب میشود، این نوع کار کردن را نیز تعمیران نما می نامند و سیمانکاری ، نصب بنر، نصب تابلو، نقاشی نما ونصب سنگ هم جزو این نوع کار است.
ادامه مطلب

پوشاندن درز انقطاع

درز انقطاع فاصله ای است جهت جدا سازی دو ساختمان مجاور از یکدیگر ،جهت جلو گیری از حوادثی در آینده از قبیل زلزله که ممکن است خسارت شدیدی به وسیله  برخورد دو ساختمان ایجاد کند.

تفاوت ورق گالوانیزه ضخیم و باریک در چیست؟

ورق ضخیم دارای ثبات بیشتر ،زیبایی بیشتر و تاب کمتر است.
ورق باریک از ورق ضخیم در شرایط بالا به نسبت دارای کیفیت پایین تری میباشد.

چرا درز انقطاع بین دو ساختمان را میبندیم؟

_ برای ایجاد ظاهری زیبا تر
_ جلوگیری از نفوذ پرندگان و هر چیز دیگری
_ جلوگیری از نفوذ آلودگی های فیزیکی

انواع مختلف درز انقطاع برای آشنایی بیشتر شما:

۱)درز انبساط

در این درز نیز بتن قطع و میلگردها نیز معمولاً قطع می شوند هر چند ممکن است با جزئیات خاص ادامه یابد ( غلاف متحرک ) این نوع درز به دلیل انبساط و انقباض بتن در اثر تغییر دما و رطوبت کاربرد دارد. این درز ها معمولاً تا روی شالوده ادامه می یابند.

۲)درز اجرائی

این نوع درز در نقشه برای پایان دادن به بتن ریزی مشخص می شود. بتن و میلگرد در درز اجرائی امتداد می یابد و در طراحی تداوم قطعه منظور می شود و هیچ نوع ضعف و جدائی نباید بوجود آید.

۳)درز کنترل با درز جمع شدگی

این درز صرفاً به دلیل جمع شدگی بتن در هنگام گیرش و یا جمع شدگی ناشی از خشک شدگی بتن سخت شده و جلوگیری از ایجاد ترک های پخش در سطح بتن ،در فواصل خاصی پیش بینی می شود و گاه نیاز به قطع کامل بتن در تمام ضخامت وجود ندارد. این درز عمدتاً در دالهای کف و بویژه در انواع غیر مسلح ضرورت بیشتری دارد. میلگرد ها ممکن است در این نوع درز ادامه یابد.
ادامه مطلب

نصب بنر و تابلو

نصب دریچه هود و تابلو
در گذشته در ساختمان ها بدلیل کم استفاده شدن از هود و پکیج ،دریچه هوا (دریچه هود) و یا دریچه هواکش وجود نداشته است. ولی امروزه به خاطر وجود پکیج در ساختمان ها و وجود هود سازنده بر روی نما حفره ای به قطر ۱۰ سانتی متر ميبايست ایجاد کند و بر روی سنگ نما برش هايی توسط سنگ کار داده می شود اما امروزه مهندس ناظر این روش را تایید نمی کند زیرا به مرور زمان برش های سنگ جرم حاصله را به خود گرفته و شيار ها بسته میشوند.در این روش باید حتما از دریچه هوا و دریچه هود آلومینیومی استفاده کرد. این کار بوسیله طناب و با استفاده از دریل هیلتی و سنگ فرز انجام میشود و دریچه هود (دریچه هواکش) بر روی نما نصب می شود.
امروزه روش تبلیغات و سرعت آن بسیار مهم و کارآمد میباشد ، کار در ارتفاع و دسترسی با طناب جهت نصب بنر و تابلو های شهری یکی از کار آمد ترین روشهای موجود میباشد که ایمنی بالا و هزینه اندکی را شامل میشود.

 

ادامه مطلب

کار راپل

تعریف راپل (کار در ارتفاع):
انجام كار در مكانهايی كه بلندی آن از سطح زمين بیش از ۱/۲۰ متر باشد، عمليات كار در ارتفاع محسوب مي­شود و ضروری است كه در اين قبيل فعاليتها اقدامات لازم جهت پيشگيری از سقوط در نظر گرفته شود.
ايمن سازي كار در ارتفاع :
در فرآيند ايمن سازی عمليات كار در ارتفاع ۳ مرحله وجود دارد:‌
۱-. پرهيز از كار در ارتفاع و يا انجام بخشهايی از آن در سطح زمين در شرايطی كه اين امكان وجود داشته باشد.
۲- در صورتيكه الزاماً كار مي­بايست در ارتفاع انجام گيرد از روشها و تجهيزاتی استفاده شود كه خطر سقوط افراد در حين كار را از بين ببرد
۳- در شرايطی كه امكان از بين بردن خطر سقوط وجود نداشته باشد. از روشها و تجهيزاتی استفاده مي شود كه ارتفاع سقوط و شدت صدمات ناشی از سقوط را كاهش می دهد .
نكات ايمني كار در ارتفاع :
۱- قبل ازشروع بكار بایستی مطمئن شد که کارگران از کار در ارتفاع واهمه ای نداشته و از لحاظ روحی روانی و جسمی حداقل فاکتورهای لازم را دارا هستند .
۲- قبل از شروع عمليات كار در ارتفاع در مجاورت خطوط هوايی برق فشار ضعيف، بايستی مراتب به مسئولين و مراجع زيربط اطلاع داده شود تا اقدامات احتياطی لازم از قبيل قطع جريان، تغيير موقت يا دائم مسير يا روكش كردن خطوط مجاور ساختمان با لوله­ های پلی اتيلن يا شيلنگهای لاستيكی و نظاير آن انجام شود.
۳- در هنگام وقوع بادهای شديد كه سرعت آن بيش از ۵۰-۴۰ كيلومتر در ساعت باشد، كار در ارتفاع بايستی تعطيل شود.
۴- در هنگام وقوع رعد و برقهای شديد، كار در ارتفاع به دليل امكان برق زدگی بويژه بر روي داربستهای فلزی ممنوع است.
۵- در هنگام بارندگی، هر گونه عمليات با استفاده از تجهيزات برقی بويژه جوشكاری برق و همچنين در شرايطی كه سطوح كار در اثر ريزش باران لغزنده مي­شود، ممنوع است.
۶- در هنگامی كه نور كافی در محيط عمليات وجود نداشته باشد و يا در شرايطی كه به علت گرد و خاك، مه و يا بارش باران و برف ميزان ديد كافی نباشد، بايستی عمليات كار در ارتفاع تعطيل گردد.
۷- مجريان عمليات كار در ارتفاع بايستی حداقل دارای قدرت ديد ۱۰/۴ با عينك و يا بدون عينك باشند.
به کلیه مراحل فرود از یک ارتفاع معین و به نقطه صفر و عبور های عرضی بوسیله ابزار آلات تخصصی کار در ارتفاع راپل میگویند.
ابتدا راپل در گذشته بیشتر در فرود از صخره های مرتفع و یا در کارهای نظیر شستشوی ساختمان صورت میگرفت بعد ها نظر به کاربرد آن در برخی مناطق صعب العبور رواج بیشتری پیدا کرد بعنوان مثال تخلیه نفرات از بالگرد به منطقه معین که این روش بیشتر در گروه های نظامی و یا نجات صورت میگیرد.
ادامه مطلب

کار در ارتفاع با طناب

دسترسی با طناب و کار در ارتفاع در لغت خطر و عدم ایمنی در کار را در ذهــن تــداعــی میکـنـد ، اما در واقعیت اگر از سامانه های ایمنی آیین نامه بین المللی کار درارتفاع  و روش دسترسی با طناب برای حـضـور و کار در ارتفاع  استفاده شود ، ایمن ترین روشی که انسان تا کنون برای کار درارتفاع بکار گرفته است را مدنظر قرار داده ایم . در واقع با سیستم دسترسی با طناب ،ایمنی بخش جدا نشدنی کار در ارتفاع میباشد ، این یک واقعیت است که آمار ها و سابقه کار در ارتفاع درسالیان گذشته در دنیا بیان میکند .
تمامی پروژه های کار درارتفاع که از این روش و از پرسنل آموزش دیده شرکت آراز مهام نوین زاگرس استفاده کرده اند، از ایمنی بسیار بالا ، سرعت در کار و بصرفه بودن هزینه کار درارتفاع بهره مند گشته اند. به جرات میتوان گفت تمامی خدمات کار در ارتفاع با نظام ایراتا و سیستم دسترسی با طناب امکان پذیر و عملی میباشند و کار درارتفاع را در دنیای امروز به یکی از مشاغل تخصصی، ایمن و دقیق تبدیل کرده است.
ادامه مطلب

 

Recent Comments by مدیر سایت

  No comments by مدیر سایت